Wyniki XX Wierszowiska

Ogłaszamy wyniki XX Wierszowiska, którego Finał odbył się 13 czerwaca w Tilburgu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Kategoria 4-5 lat        
I miejsce
Julia Płonek, PS Enschede – „Czekoladki dla sąsiadki” Dorota Gellner    

II miejsce
Patryk Słomiński, PS Tilburg – „Czarna krowa” Natalia Usenko    

III miejsce Ex aequo
Melissa Madej, PS Roosendaal – „Mam trzy latka” Irena Suchorzewska    
Kamil Lipka, PS Tilburg – „Kura w górach” Marcin Przewoźniak                        

Wyróżnienie
Józefina Bartel, PS Lokomotywa Amsterdam –  „Wiosna” Kamila Bednarek

Kategoria 6-7 lat
I miejsce
Helena James, PS Tilburg – „Co słychać we wsi” Wanda Chotomska –  oraz wyróżnienie jurora Jerzego Federowicza

II miejsce
Julia Soszyńska, PS Osstoja – „Kropka” Hanna Niewiadomska    

III miejsce Ex aequo
Liliana Roguska, PS Breda – „Lila” Franciszek Roguski
Hubert Maciolek, PS Meterik – „Niektórzy lubią poezję” Wisława Szymborska    

Wyróżnienia
Emilia Płonek, PS Enschede – „A w moim domu” Agnieszka Frączek – oraz wyróżnienie jurora Jolanty Tatara    
Laura Dybowska, PS Nijmegen – „Na smutki” Agnieszka Frączek    

Weronika Majchrzyk – PS Nijmegen – „Śniadanko baranka” Dorota Gellner – wyróżnienie jurora Małgorzaty Smółki: za piękny uśmiech, radzenie sobie z tremą sceniczną i zabawną interpretacje wiersza    

Emilia Marchel, PS Utrecht – „Bosa Osa” Dorota Gellner – wyróżnienie jurora Elżbiety Niemczuk-Weiss: za aktorskie odegranie głosem, gestem i strojem wiersza „Bosa osa” Doroty Gellner

Kategoria 8-9 lat
I miejsce
Nathan Truś, PS Tilburg – „Jajka z wyższej sfery” Agnieszka Frączek

II miejsce
Lena Pokora, PS Breda – „Pobudka” Hanna Niewiadomska

III miejsce
Natasza Adamiec, PS Utrecht – „O Monisi strojnisi” Ewa Mleko

Wyróżnienia:
Zenek Somers, PS Lokomotywa Amsterdam – „Kocyk” Michal Rusinek    
Rosalie Roguska, PS Breda  – „Czekoladki dla sąsiadki” Agnieszka Frączek

Kategoria 10-11 lat
I miejsce
Kevin Zwoiński, PS Osstoja – „Sanatorium” Dorota Gellner  

II miejsce
Salomea van Halteren, PS Tilburg – „Taniec iskry” Leszek Sulima Ciundziewicki

III miejsce
Vanessa Madej, PS Roosendaal – „Rogal i bułka” Hanna Niewiadomska – oraz wyróżnienie jurora Marka Michalaka

Wyróżnienie
Wiktoria Brągiel, PS Tilburg – „Ciekawska Cecylia” Łukasz Dębski

Milena van Calck, PS Amersfoort  – „Szklana Przechwalanka” Hanna Niewiadomska – wyróżnienie jurora Tomka Karawajczyka ORAZ wyróżnienie od Polskiej Sekcji organizacji nauczycieli języków nowożytnych Levende Talen

Vivienna Różyńska, PS Meterik – „Konik i mól” Wanda Chotomska – wyróżnienie Levende Talen: za przepiękna wymowę trudnych wyrazów w wierszu „Kornik i mól” Wandy Chotomskiej

Kategoria 12-14 lat

I miejsce
Thomas Bragt, PS Osstoja – „Poznańskie koziołki” Agnieszka Frączek oraz nagroda Puchar Konsula

II miejsce
Kelly Anoumou, PS Enschede – „Stonóżka z Pimpifluszek” Ludwik Jerzy Kern    

III miejsce
Valeria van Halteren, PS Tilburg – „Synek” Agnieszka Suchowierska

Wyróżnienie
Julia van Halteren, PS Tilburg – „Chrząszcz i gąszcz” Urszula Kozłowska

Livia Kobierska, PS Tilburg – „Śpiewało po lesie” Joanna Kulimowa – wyróżnienie jurorki Barbary Wojdy

Zdjęcia z Wierszowiska 2021

https://www.facebook.com/media/set?vanity=andrzejtrusphotography&set=a.2653536911617211

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=andrzejtrusphotography&set=a.2654189804885255

 

 

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Wierszowisko 2020/21 wspierają

Ik Spreek Pools

Ik spreek Pools

Dla rodziców

Jeśli szukacie państwo pomocy czy porady na temat szkolnictwa w Holandii skontaktujcie się z Mentorem w swojej okolicy. Mentor

Wspieramy akcję